Význam barvy květin

 

Květiny vždy byly, jsou a stále budou elegantním způsobem, jak někomu vyjádřit své city. Kromě výběru konkrétního druhu květiny záleží ve velké míře na barvě květiny. Květiny a jejich barva totiž mluví svou vlastní řečí.

 

  • Červené květiny

Neexistuje jasnější způsob, jak někomu sdělit ta dvě kouzelná slůvka „miluji tě“ než pugetem červených květin. Červená barva u květin se totiž pojí k pocitu opravdové lásky a vášně. Avšak nejenom to, červenou květinou vyjádříte účtu, touhu a odvahu.

Nejčastějším zástupcem červené barvy jsou bezesporu růže, velice oblíbené jsou však i gerbery, tulipány nebo například karafiáty.

 

  • Žluté květiny

Jestliže chcete vyjádřit pocit štěstí a radosti, pak je nejvhodnější volbou žlutá barva květin. Žlutá je rovněž symbolem přátelství. Pokud tedy chcete potěšit svého přítele či jen tak zlepšit náladu, vsaďte na tuto barvu.

Mezi populární žluté květiny patří tulipány, lilie, gerbery, frézie, dále pak růže, slunečnice a chryzantémy.

 

  • Růžové květiny

Růžová barva květin je symbolem lásky a štěstí. Růžové květy navíc symbolizují jemnost, něžnost a ženskost. Chcete-li proto pro svou partnerku připravit romantické gesto, zvolte tento něžný odstín květiny.

Oblíbenými květinami v tomto odstínu jsou růže, gerbery a tulipány, lilie, chryzantémy a karafiáty.

 

  • Bílé květiny

Bílá barva květin je hojně využívaná, především pak do svatebních kytic nebo v kombinaci s jinými barvami květin. Bílá totiž symbolizuje čistotu, nevinnost, věrnost, lásku, účtu a sympatie. Ne nadarmo se říká „čistá jako lilie“.

Nejoblíbenějšími květinami s bílými květy jsou kromě již zmiňovaných lilií ještě růže, kaly, karafiáty a orchideje. 


 

  • Oranžové květiny

Sváteční barvou květiny, která přináší pocity radosti a vášně, je oranžová. Oranžová barva květiny rozjasní jakýkoli pokoj a navodí příjemnou a pozitivní atmosféru. 

Oblíbenými oranžovými květinami jsou gerbery, lilie, tulipány, chryzantémy a alstroemérie.

 

  • Modré květiny

Modrá barva květin působí uklidňujícím dojmem. Uvolňuje od stresu, vyjadřuje harmonii a sympatie, proto je tato květina vhodnou volbou, pokud chcete někomu poděkovat či vyjádřit náklonnost.

Mezi modré květiny patří například hortenzie, chrpy či modřence.

 

  • Fialové květiny

Fialová je symbolem věrnosti, důstojnosti a úspěchu. Představuje elegantní způsob, jak někomu vyjádřit svůj obdiv.

Tuto barvu nalezneme u květin, jako je šeřík, orchidej či petúnie.

 

  • Zelené květiny 

Zelená je barva štěstí, zdraví a mládí. Zelené květiny navíc symbolizují naději a optimismus a mají proto svou nezastupitelnou roli v různých květinových aranžmá. 

ruzove_kytice_s_darkem_na_vysku
© 2017 LaFlora | Rozvoz květin. Powered by LaFlora.com.